پشتیبانی

مضرات گیاه دارویی آلوئه ورا – شرکت آلوئه کاران آوای اروند

وبلاگ و اخبار

مضرات گیاه دارویی آلوئه ورا

وبلاگ و اخبار

صبر زرد اگر به اندازه مصرف شود، خطری ندارد ولی مقدار زیاد آن باعث اسهال خونی می شود. – ضمناٌ زنان شیرده نباید از آن استفاه کنند زیرا صبر زرد از طریق شیر وارد بدن طفل می شود و ایجاد اسهال می کند. این گیاه برای زنان حامله خوب نیست زیرا ممکن است باعث سقط جنین شود.

ژل آلوئه برای استعمال خارجی مادهء بی خطری است، اما در موارد نادری سبب واکنش آلرژیک می شود. اگر پوست شما تحریک می شود مصرف آن را ادامه ندهید. ژل آلوئه برای درمان زخم های عمیق موثّر نیست. شیره آن می تواند سبب گرفتگی یا اسهال روده ای شدید گردد، زنان باردار یا شیرده نباید این ماده را مصرف کنند زیرا ممکن است سبب انقباض های رحمی گردیده و باعث سقط جنین شود. مصرف مسهل آلوئه برای درمان بیماری های معده ای-روده ای، انسداد روده ای، آپاندیسیت یا دردمعده مبهم تجویز می شود.

این ماده ممکن است سبب تشدید اولسرها، بواسیر، دیورتیکولوز، التهاب دیورتیکول، کولیت یا سندرم روده تحریک پذیرIBS گردد.

مصرف طولانی مدت این ماده سبب وابستگی به آن می شود یا تعادل الکترولیتی را مختل می سازد. این ماده ممکن است سبب تغییر رنگ ادرار به رنگ قرمز بی ضرر گردد. کودکان زیر 12 سال نباید گیاه آلوئه مصرف کنند. مصرف طولانی و مزمن شیره آلوئه می تواند سبب کمبود پتاسیم گردد که می تواند با پاره ای معالجات قلبی تداخل کند. احتمال کمبود پتاسیم در بدن در صورتی که شیره آلوئه را با ادرارآورهای (مدرهای) تیازید، شیرین بیان یا کوتیکواستروئید مصرف کنید، بیشتر است.

سیتولوژی وکروموزوم آلوئه ورا:

هرپایه مورد سیتولوژیکالی دارای پایه کروموزومی x= 7 می باشد در تترا پلوئید 2n=42 ودر هگزا پلویید می باشد.کاریوتیپ هاپلوئید دارای 3 کروموزوم کوتاه 4 کروموزوم بلند است. اندازه کوتاه کروموزوم در نهاندانگان 3-1.5 میکرومتر ویک سایز بلندتر آن معادل 4.6 برابر بزرگتر در نمونه آلوئه مشاهده شده است. مقدار DNA و اندازه کلی کروموزوم با پیشرفت تکاملی افزایش میابد با افزایش DNA، سایز کروموزوم در گونه های پیشرفته بزرگ اما در گونه های اولیه مانند بدو کوتاه می باشند.

پلی پلوئیدی :

پلی پلوئیدی معمولی در آلوئه غیر معمول است ودر توزیع جغرافیایی آن یکنواخت نیست درکل جنس آلوئه 2n=42 تنها مورد هگزاپلوئید شناخته شده است.2n=28  چهار گانه است که به طور طبیعی اتفاق می افتد وپلی پلوئید معمولی است. دراین حالت تفاوت مورفولوژیکی بین ارقام کمی است و نه کیفی.گروههای چهارگانه از گونه های درحال رشد در زیستگاههای متفاوت در رطوبت و ارتفاع، متفاوت اما ازلحاظ جغرافیایی بسیار نزدیک به یکدیگر میباشند.

برخی از نمونه ها2n=29   با کروموزوم بسیار طولانی یا فوق العاده کوتاه میباشدanuoploidy  است و در نهاندانگان در طی تغییرات متوالی هسته به تشکیل سلول جدید منتهی می گردد، اما ارزش تکاملی ندارد. چند تری پلوئیدی در آلوئه 2n=3X=21 از نظر جنسی عقیم اما دارای رشد رویشی شدید می باشد، که منشا آن از دوبرابر شدن گامت پدر ومادر باغیر ویک کاهش بوجود می آید.تری پلوئید برای مدت طولانی در طبیعت باقی نیست، مگر در حالت های apomictic و برخی  perennialها زندگی طولانی دارند.     

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در باره ما( کلیک کنید)

رزومه شرکت : این شرکت در سال 1386 باهمکاری کارشناسان کشور مالزی وپژوهشگران داخلی اقدام به واردات نهال گیاه آلوئه ورا گونه باربادنسیس میلر ازکشور مالزی نموده که بعد از بومی سازی این گیاه وتایید حفظ نباتات جهادکشاورزی اقدام به توسعه وترویج کشت آلوئه ورا را درجنوب میهن عزیزمان که شامل استان های فارس – بندرعباس – بوشهر- خوزستان نموده ودر سال 1388 بعداز توسعه کشت اقدام به خرید خط تولید و فرآوری پالپ آلوئه ورا ازکشور چین صورت پذیرفت. بعداز تحقیقات وبررسی های انجام شده توسط مدیریت شرکت خط عصاره آلوئه ورا که تمامی تجهیزات و دستگاه ها تولید داخل می باشدکه در سال 1396 خریداری گردید. این شرکت تمامی فعالیت کشت وصنعت خود را برپایه تولیدات غیرشیمیایی وسالم وتماماٌ ارگانیک پایه گذاری نموده اهداف تحقیق کشت در شهرستان خرمشهر بومی سازی بهترین نوع آبیاری سازگاری با شوری آب وزمین صنعت فرآوری تولید پالپ تولید عصاره