پشتیبانی

علف های هرز گیاه آلوئه ورا – شرکت آلوئه کاران آوای اروند

وبلاگ و اخبار

علف های هرز گیاه آلوئه ورا

وبلاگ و اخبار

علف های هرز:
زمین در طول پرورش گیاهان آلوئه ورا باید از هر گونه علف هرز عاری باشد. اولین مبارزه با علف های هرز 1 ماه پس از کاشت گیاه انجام می شود. سپس هرچند ماه یکبار عملیات علف کنی انجام می گیرد. گیاهان خشک شده، بیمار و دسته های گل خشک شده نیز به طور مرتب حذف می شوند.

برداشت برگ آلوئه ورا:
طول دوره برداشت برگ آلوئه ورا بستگی به سایز پاجوش در زمان کشت دارد اگر پاجوش کوچک باشد بسته به شرایط جغرافیایی وآب وهوایی بین 8 تا 12 ماه بعد از کشت می توان به برداشت برگهای آن اقدام نمود. اما اگر پاجوش بزرگ باشد بعداز 5 ماه قابل برداشت است.

نحوه برداشت:
برگ های بزرگ شده حاوی ژل را از ته برگ جایی که برگ به تنه متصل است چیده. هنگام برداشت برگ ها باید دقت نمود که برگ از نقطه انتهایی که برگ سفید است از تنه جدا شود.

زمان برداشت پاجوش از پایه مادری:
بهترین زمان برای برداشت پاجوش ها هنگامی است که سایز پاجوش ها 25-30 سانتی متر رسیده باشند. پاجوش ها را با بیلچه به آرامی به گونه ای که ریشه آن آسیبی نبیند از گیاهچه جدا می کنیم. میزان برداشت برگ در هر هکتار متفاوت است وبه تعداد کشت شده در هر هکتار همچنین جنس خاک بستگی دارد وبطور میانگین در هر هکتار سالانه بین 150 تا 200 تن برداشت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در باره ما( کلیک کنید)

رزومه شرکت : این شرکت در سال 1386 باهمکاری کارشناسان کشور مالزی وپژوهشگران داخلی اقدام به واردات نهال گیاه آلوئه ورا گونه باربادنسیس میلر ازکشور مالزی نموده که بعد از بومی سازی این گیاه وتایید حفظ نباتات جهادکشاورزی اقدام به توسعه وترویج کشت آلوئه ورا را درجنوب میهن عزیزمان که شامل استان های فارس – بندرعباس – بوشهر- خوزستان نموده ودر سال 1388 بعداز توسعه کشت اقدام به خرید خط تولید و فرآوری پالپ آلوئه ورا ازکشور چین صورت پذیرفت. بعداز تحقیقات وبررسی های انجام شده توسط مدیریت شرکت خط عصاره آلوئه ورا که تمامی تجهیزات و دستگاه ها تولید داخل می باشدکه در سال 1396 خریداری گردید. این شرکت تمامی فعالیت کشت وصنعت خود را برپایه تولیدات غیرشیمیایی وسالم وتماماٌ ارگانیک پایه گذاری نموده اهداف تحقیق کشت در شهرستان خرمشهر بومی سازی بهترین نوع آبیاری سازگاری با شوری آب وزمین صنعت فرآوری تولید پالپ تولید عصاره