پشتیبانی

طرح توسعه کشت گیاه دارویی آلوئه ورا در استان خوزستان – شرکت آلوئه کاران آوای اروند

وبلاگ و اخبار

طرح توسعه کشت گیاه دارویی آلوئه ورا در استان خوزستان

وبلاگ و اخبار

طرح توسعه کشت گیاه دارویی آلوئه ورا در استان خوزستان :

طرح توسعه کشت گیاه دارویی آلوئه ورا در اراضی مختلف استان خوزستان با توجه به پدیده خشکسالی توصیه می شود زیرا این گیاه دارویی با مصرف آب کم می باشد. اقدام به کشت گیاه آلوئه ورا به جای محصولاتی مانند هندوانه و کاهو… که آب زیادی لازم دارند تأکید می شود.

استان خوزستان به غیر از نفت و گاز دارای معادن دیگری از سرمایه است و آن چیزی جز کشت گیاهان دارویی که بیراهه نیست. بازار فروش محصول آلوئه ورا در جهان برابر با 122 میلیارد دلار است، در سال 2000، 25 میلیارد دلار و در سال 2004 به 110 میلیارد دلار افزایش یافت.

بررسی صنعت آلوئه ورا در چین نشان می دهد، که این کشور در سال 1998 میلادی محصول آلوئه ورا نداشته است، اما در سال 2000 میلادی 12 میلیون دلار در آمد ناشی از تولید محصول آلوئه ورا داشته، و در سال 2003 ارزش محصول تولیدی این کشور از این گیاه از مرز 1 میلیارد دلار گذشته است و در سالهای بعدی به صورت تصاعدی افزایش بسیار چشمگیری داشته است و ضمناً یاد آور می شود که شرکت آلوئه کاران آوای اروند در فاز اول و دوم خط تولید  که به بهره برداری رسیده ماهانه به 300 تن برگ آلوئه ورا جهت خوراک کارخانه مورد نیاز می باشد و با نصب خط های تولید جدید که در حال اقدام میباشد ای تناژ به ماهانه 600 تن میرسد.

 

تصویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در باره ما( کلیک کنید)

رزومه شرکت : این شرکت در سال 1386 باهمکاری کارشناسان کشور مالزی وپژوهشگران داخلی اقدام به واردات نهال گیاه آلوئه ورا گونه باربادنسیس میلر ازکشور مالزی نموده که بعد از بومی سازی این گیاه وتایید حفظ نباتات جهادکشاورزی اقدام به توسعه وترویج کشت آلوئه ورا را درجنوب میهن عزیزمان که شامل استان های فارس – بندرعباس – بوشهر- خوزستان نموده ودر سال 1388 بعداز توسعه کشت اقدام به خرید خط تولید و فرآوری پالپ آلوئه ورا ازکشور چین صورت پذیرفت. بعداز تحقیقات وبررسی های انجام شده توسط مدیریت شرکت خط عصاره آلوئه ورا که تمامی تجهیزات و دستگاه ها تولید داخل می باشدکه در سال 1396 خریداری گردید. این شرکت تمامی فعالیت کشت وصنعت خود را برپایه تولیدات غیرشیمیایی وسالم وتماماٌ ارگانیک پایه گذاری نموده اهداف تحقیق کشت در شهرستان خرمشهر بومی سازی بهترین نوع آبیاری سازگاری با شوری آب وزمین صنعت فرآوری تولید پالپ تولید عصاره