پشتیبانی

ترکیبات ژله آلوورا – شرکت آلوئه کاران آوای اروند

وبلاگ و اخبار

ترکیبات ژله آلوورا

وبلاگ و اخبار

96%ساختمان ژل آلوئه ورا،از آب تشکیل شده است. 4 درصد باقی مانده حاوی مواد فراوانی است که 75 نوع آن شناخته شده که شامل چربی های ضروری،آمینو اسیدها،ویتامین ها،املاح،آنزیم، گلیکو پروتئین و کربوهیدراتهای مرکب است. برخی از ترکیباتی که درژل آلوئه یافت شده، پلی ساکارید هایی هستند که قادر به کاهش و ترمیم التهاب و همچنین دارای ویژگی آنتی باکتریال وضد میکروب  می باشند.آلوئین موجود در آلوئه ورا  ملینی بسیار قوی است. این گیاه حداقل دارای 3 اسید چرب با خاصیت ضد التهابی است که برای معده،روده کوچک و روده بزرگ مفید است.

ویتامین های تشکیل دهنده آن عبارتند از ویتامینC،B12،B6،B2،B1،E، اسیدفولیک و موادمعدنی کلسیم،منیزیم،منگنز،سدیم،روی،مس و کروم را دارا می باشد آلوئه ورا با خاصیت اعجاب انگیز خود می تواند تمام اسید آمینه های ضروری بدن را دراختیار شخص مصرف کننده قرار دهد.

ترکیبات شیمیایی واسانسهای گیاه:

گیاه، حاوی مشتقات هیدروکسی آنتراسن ازجمله آلوئین های B وA2 به میزان 40-25 درصد کل ترکیبات و مشتقات کرومون ازجمله آلوئه رزین A2،  Bو C است.

گیاه آلوئه ورا حدود 99 تا 5/99 در صد آب دارد وph  آن حدود 5/4 می باشد. باقیمانده مواد آن شامل 75 ترکیب مختلف است که شامل ویتامین ها، نمکهای غیرآلی، مواد معدنی، آنزیمها، قندها، ترکیبات فنولیک، آنتراکینونها، لیگنین، ساپونینها، استرولها،آمینواسیدها، سالیسیلیک اسید، کلسیم اکسالات، امورین ،باربالوئین، سولفات ها، تاننها و استروئیدها است که به شرح در ذیل توصیف شده است:

ویتامینها

این گیاه سرشار از ویتامینهای  Cو B12 , B6 , B5 , B3 , B2 , B1 , A ,D , E , Folic acid می باشد.

آنزیمها :

آنزیمهایی نظیر آمیلاز و لیپاز که برای کاهش چربی و قند خون مفیدند، در این گیاه موجود است.

ترکیبات معدنی:

گیاه آلوئه ورا دارای سدیم، کلسیم، منیزیم، منگنز، روی ، مس، کروم، ید، فسفروآهن می باشد که همگی برای متابولیسم سلامتی بسیار حیاتی می باشند.

قندها:

از قندهای موجود در این گیاه مونو و پلی ساکاریدها نظیر گلیکوز و مانوز را می توان نام برد.

ساپونینها:

اینگونه مواد صابونی حدوداٌ به میزان 3 درصد در ژل آلوئه ورا موجود است و بطور طبیعی خاصیت پاک کنندگی دارد و علاوه بر آن دارای خواص ضد قارچی و ضد میکروبی نیز می باشد.

سالیسیلیک اسید:

این ماده خواصی همانندآسپرین داشته و ضد التهاب می باشدو خواص آنتی باکتریالی نیزدارد.

آمینو اسیدها:

ژل آلوئه ورا حاوی 20 تا 30آمینو اسید مورد نیاز انسان است و جالب توجه است که بدن انسان هم قادر به ساختن حدود 7 تا 8 نوع از این آنزیمهای ضروری نمی باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در باره ما( کلیک کنید)

رزومه شرکت : این شرکت در سال 1386 باهمکاری کارشناسان کشور مالزی وپژوهشگران داخلی اقدام به واردات نهال گیاه آلوئه ورا گونه باربادنسیس میلر ازکشور مالزی نموده که بعد از بومی سازی این گیاه وتایید حفظ نباتات جهادکشاورزی اقدام به توسعه وترویج کشت آلوئه ورا را درجنوب میهن عزیزمان که شامل استان های فارس – بندرعباس – بوشهر- خوزستان نموده ودر سال 1388 بعداز توسعه کشت اقدام به خرید خط تولید و فرآوری پالپ آلوئه ورا ازکشور چین صورت پذیرفت. بعداز تحقیقات وبررسی های انجام شده توسط مدیریت شرکت خط عصاره آلوئه ورا که تمامی تجهیزات و دستگاه ها تولید داخل می باشدکه در سال 1396 خریداری گردید. این شرکت تمامی فعالیت کشت وصنعت خود را برپایه تولیدات غیرشیمیایی وسالم وتماماٌ ارگانیک پایه گذاری نموده اهداف تحقیق کشت در شهرستان خرمشهر بومی سازی بهترین نوع آبیاری سازگاری با شوری آب وزمین صنعت فرآوری تولید پالپ تولید عصاره